Çocuklarda Mesane ve Bağırsak Bozuklukları Merkezi

İdrar-kaka kaçırma 4-5 yaşına kadar normal olabilir, ancak çocukların hem gündüz hem de gece kuru olması gereken bir zaman vardır. 5 yaşından sonra bu problemleri yaşayan çocukların çok geçmeden tedavi edilmesi gerekir. Çocuklarda pelvik taban sağlığı konusunda uzmanlaşmış bir çocuk üroloğu ve fizyoterapist, çocuğunuzun neden hala idrar ve/veya kaka kazası yaşadığını ve nasıl tedavi edileceğini belirleyebilir.

Çocuk ürolojisi yalnızca üriner ( böbrek, üreter, mesane , üretra ve dış genital bölge) sistem hastalıkları ile ilgilenen bir uzmanlık alanıdır. Pediatrik pelvik taban fizyoterapisi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’ den mezun olduktan sonra özel ilgi ve daha fazla çalışma, eğitim, uygulama gerektiren bir uzmanlık alanıdır. Bir pediatrik pelvik taban fizyoterapisti, bütüncül fizik tedavi yaklaşımı çerçevesinde, pelvik taban kaslarında fonksiyon bozukluğu tanıları olan çocukların değerlendirilmesinde ve tedavisinde ileri düzey yetkinliklere sahiptir.

Tuğtepe Çocuk Mesane-Bağırsak Bozuklukları Merkezi, yapısında bulundurduğu Çocuk Ürolojisi ve Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Tuğtepe ve Pelvik Taban Fizyoterapistlerimiz ile multidisipliner anlayış felsefesini benimseyerek çocuklarda idrar kaçırma, kaka kaçırma, kabızlık, sık sık tuvalete gitme vb. mesane-bağırsak fonksiyon bozukluklarını tedavi etmektedir.

Tuğtepe Çocuk Mesane ve Bağırsak Bozuklukları Merkezi olarak amacımız; multidisipliner çalışma anlayışı ile tedavisi özel bilgi ve tecrübe gerektiren mesane-bağırsak bozukluklarını kapsamlı bir şekilde araştırarak, sorunların temelini çözüp daha özgüvenli ve mutlu çocukların yetişmesini sağlamaktır. İlaçsız, acısız ve eğlenceli bir şekilde çocukları tedavi etmek ekibimizin en büyük önceliğidir.

Merkezimizde hastalarımızı tedavi ve takip etmenin yanı sıra, gücümüzü bilimden aldığımıza inanarak bilimsel çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Unutulmamalıdır ki, tedavisi mümkün olan bu ürolojik problemlerle çocukların tek başlarına mücadele etmeleri beklenmeden, bu işte yetkin çocuk ürologlarından destek alınmalıdır.

Çocuklarda Mesane ve Bağırsak Bozuklukları Merkezi
Fzt. Melis Ünal

Uzm. Fzt. Melis Ünal

Fizyoterapist
Fzt. Sandra Bahar

Sandra Bahar

Drama Terapisti & Aile Danışmanı
Yasemin Akyol

Yasemin Akyol

Asistan